Aktualności
Zbiórka "Dobrych monet" podwojona!

Jak co roku podsumowujemy wyniki zbiórek "Dobrych monet". Z radością "Raport-ujem", że udało się zebrać w 2019 r. dwukrotnie więcej pieniędzy niż w 2018 r.

Darczyńców "Dobrych monet" podzieliliśmy na 4 grupy: biura pielgrzymkowe, parafie, szkoły i przedszkola oraz osoby indywidualne. Pośród biur podróży w 2019 roku ponownie bezkonkurencyjna okazała się Misja Travel z Poznania. Aktywnie zbierało też biuro pielgrzymkowe Królowa Pokoju. Dziękujemy!

Już tradycyjnie "Dobre monety" ofiarowali uczestniczy Sercańskich Dni Młodych 2019 - tym razem było to 104 kg - głównie polskich groszy. Do tej zbiórki chętnie dołączali księża proboszczowie młodzieży goszczącej na SDM, mieli okazję pozbyć się ;) w ten sposób "miedziaków" wpadających na tacę. 

Ponownie obdarowało nas centrum handlowego "Bonarka" z Krakowa. W 2019 roku otrzymaliśmy od nich 341 kg monet pochodzących fontanny ozdabiającej korytarz galerii. Można powiedzieć, że "zaledwie" 341 kg, bo w 2018 roku było to aż 822 kilogramy monet! Niestety ta "słynna" fontanna :) została zlikwidowana.

Po co zbieramy "Dobre monety"? Dzięki nim dzieci z najbiedniejszych rodzin, z wybudowanej przez naszych Darczyńców, Wioski Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach mogą chodzić do szkoły i przedszkolaDzieci uczą się, bo rodzice mają za co kupić im ubranie, jedzenie, zeszyty czy opłacić przejazd do szkoły. Grono beneficjatów pomocy dzięki "Dobrym monetom" powiększyło się w 2019 r. również o podopieczne Sercańskiego Domu dla Dziewcząt (też na Filipinach).

Pamiętajcie - zamieniamy każdą monetę świata w pomoc!

PS. Masz w domu pieniądze (monety i/lub banknoty), z którymi "nie wiesz co zrobić?" Prześlij je nam! Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów, ul. Rakowa 11, 10-185 Olsztyn   

PS 2. Zapraszamy do zapoznania się z całością "Raport-u 2019" tu: https://www.misjesercanow.pl/a...

RAPORT 2020 – DOBRE MONETY
Jak co roku w „Raporcie” z działalności Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów i projektu Zbieramto podsumowujemy również zbiórkę „Dobrych monet”.​
List z Filipin - pomoc rodzinom w dobie pandemii
"Dobre monety" robią dobrą robotę! Dostaliśmy list od Any, misjonarki świeckiej, która od siedmiu lat pracuje na Filipinach i pomaga lokalnej społeczności. Ana pisze, komu udało się pomóc dzięki środkom uzyskanym ze zbiórki monet i banknotów z całego świata.