Aktualności
"Dobre monety" również dla dzieci z Boliwii

Zbiórka "Dobrych monet" idzie na tyle dobrze :), że pozwala nam to rozszerzyć grono beneficjentów tych datków o dzieci z domu dziecka "Hogar de la Esperanza" w Sannta Cruz w Boliwii.

"Dzieci do naszego domu dziecka trafiają z więzienia. Może dziwić fakt, że dzieci towarzyszą rodzicom-skazańcom w zakładzie karnym. Niestety w Boliwii to normalne. Dzieci rodziców odbywających karę są brudne, półnagie, czasami nocują w rynsztoku. Są wykorzystywane do przemytu narkotyków, molestowane seksualnie, a czasem nawet mordowane. Nie mają szans na edukację. Gdyby nas tu nie było, wychowywałyby się w zakładzie karnym obok ojca czy matki z wyrokiem, na przykład trzech, dziesięciu czy nawet 25 lat pozbawienia wolności" relacjonuje dyrektor domu dziecka s. Alicja Barcik (s. Bonawentura), serfitka.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim Darczyńcom: osobom indywidualnym, parafiom, szkołom i biurom pielgrzymkowym za pamięć o naszych misjonarzach i ich podopiecznych. Liczba przekazywanych nam "Dobrych monet" i suma "uzyskiwanych z nich" złotówek osiągnęła na tyle wysoki poziom, że oprócz dzieci z Opol na Filipinach jesteśmy w stanie również wesprzeć dzieci z Santa Cruz w Boliwii. To dla nas wielka radość, że Sercańska Rodzina Misyjna objęła swoją pomocą kolejne dzieło prowadzone przez polskich misjonarzy!


RAPORT 2020 – DOBRE MONETY
Jak co roku w „Raporcie” z działalności Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów i projektu Zbieramto podsumowujemy również zbiórkę „Dobrych monet”.​
List z Filipin - pomoc rodzinom w dobie pandemii
"Dobre monety" robią dobrą robotę! Dostaliśmy list od Any, misjonarki świeckiej, która od siedmiu lat pracuje na Filipinach i pomaga lokalnej społeczności. Ana pisze, komu udało się pomóc dzięki środkom uzyskanym ze zbiórki monet i banknotów z całego świata.