News
"Raport"ujemy, iż akcja zbiórkowa rośnie w siłę.

"Dobrych monet" każdego roku "zbiera się" coraz więcej! Cudzysłów używamy tu specjalnie, bo monet zamienianych w pomoc dzieciom na Filipinach jest coraz więcej dzięki wspaniałym Darczyńcom.

Do grona Darczyńców "Dobrych monet" należą: biura pielgrzymkowe, parafie, szkoły i przedszkola oraz osoby indywidualne. Pośród biur podróży w 2018 r. "pierwsze skrzypce" grało/a :) Misja Travel z Poznania. Dziękujemy również za zaangażowanie i wysiłek biurom: Junior ze Skarżyska-Kamiennej, Nowator z Białegostoku i Pielgrzym z Rzeszowa. Dzięki tej współpracy trafiają do nas tak egzotyczne pieniądze jak np. funt libański czy peso filipińskie. 

Cechą charakterystyczną akcji w parafiach jest natomiast waga zebranych monet - nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dzieje się to głównie za sprawą grosików-miedziaków, ale również bardzo często przekazywanych nam monet z okresu PRL."Dobre monety" ofiarowali również uczestniczy Sercańskich Dni Młodych - 124 kg w 2018 r. 

Najbardziej osobliwa darowizna minionego roku pochodziła z centrum handlowego "Bonarka" w Krakowie. 822 kg monet to wynik oczyszczania fontanny ozdabiającej korytarz galerii. Monety te są bardzo mocno zabrudzone i dlatego żartujemy, że "pierzemy brudne pieniądze", a robimy to w betoniarce wypełnionej piachem, aby móc rozróżnić monety przy segregacji. 

I na koniec, to co najważniejsze. Po co zbieramy "Dobre monety"? Dzięki nim dzieci z najbiedniejszych rodzin, z wybudowanej przez naszych Darczyńców, Wioski Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach mogą chodzić do szkoły i przedszkola. Dzieci uczą się, bo rodzice mają za co kupić im ubranie, jedzenie, zeszyty czy opłacić przejazd do szkoły. 

DziękujeMY wszystkim osobom przekazującym nam "Dobre monety". Pamiętajcie - zamieniamy każdą monetę świata w pomoc! 

Zbiórka "Dobrych monet" podwojona!
Jak co roku podsumowujemy wyniki zbiórek "Dobrych monet". Z radością "Raport-ujem", że udało się ich zebrać w 2019 r. dwukrotnie więcej pieniędzy niż w 2018 r.
Dlaczego potrzebujemy "Dobrych monet"?
Dla zagranicznym gości Filipiny jawią się jako przyrodniczy raj i szybko rozwijające państwo. Stabilność ekonomiczna przyciąga inwestorów a wzrostu gospodarczego może Filipinom zazdrościć nawet Polska...